​11 ťažkostí, s ktorými bojujú iba ľudia pracujúci z domu


Niektorí vás poznajú iba ako teplákového župana, pretože vaše pohlavie sa stalo záhadou? Nepracujte z domu, socializujte sa. Staňte sa súčasťou Šických.

Na prvý pohľad to môže vyzerať tak, že práca z domu je vytúžený sen, avšak ak si človek nedá pozor, môže z toho zošalieť. Aj keď má takáto práca veľa výhod, existujú jej temné stránky, ktoré môžu jednotlivca pripraviť o dušu. Nasleduje 11 príkladov toho, prečo je práca z domu boj.

1. Vyobliekaný v teplákoch.

Ak máte v kancelárii zavedený dress code, môže byť pre vás obliekanie každé ráno bolestivé, aj keď potom neexistuje lepší pocit, než zbaviť sa pracovného oddevu a dať si na seba niečo pohodlné. Pri práci z domu človek nemá motiváciu pekne sa obliecť, a keď si nedá pozor, môže sa stať, že na seba bude dávať stále menej a menej oblečenia, až sa prichytí pri tom, ako sedí na gauči v týždeň starých slipoch so škvrnami po praženici.

2. Nikdy neprestávate pracovať.

Keď pracujete z kancelárie, v určitú hodinu začínate a v určitú hodinu končíte. Aj keď pracujete dlhodobo, vždy sa držíte tejto štruktúry. Keď robíte z domu, nikdy naozaj neprestávate pracovať, pretože nie je rozdiel medzi pracovným prostredím a domovom. Ste ako meňavka, ktorá sa kĺže z domácej kancelárie do obývačky s laptopom a potom pracuje v obývačky s laptopom a keď sa dostanete do postele, tak ste tam opäť s laptopom.

3. Zabudnete, aké to je byť v styku s ľuďmi.

Aj keď možno nenávidíte kontakt so spolupracovníkmi, alternatívou je pracovať z domu, kde ste v úplnej izolácii, až začnete s okolím komunikovať ako Jodie Foster vo filme Nell. Keď vás niekto navštívi, začnete chodiť po štyroch a ohmatávať jeho tvár, čo je v podstate opakom evolúcie a vy stratíte úplný kontakt s okolitým svetom.

4. Začnete sa rozprávať s domácimi miláčikmi, ako keby to boli ľudia.

Po hodinách za počítačom začnete načúvať rôznym zvukom, akoby ste boli na dobrodružstve za duchmi. “Počul si to? Možno to bol duch…” Zväčša to bolo vaše domáce zviera. To vám ale nebráni rozoberať s ním váš denný pracovný rozvrh hlasom 4 ročného dieťaťa.

5. Rozvrh vašich jedál je úplná katastrófa.

Keďže máte na starosti pracovný rozvrh, nanešťastie, máte tiež na starosti rozvrhnutie jedál. Nemáte spolupracovníkov, ktorý by vám zaklopali na dvere, že o chvíľu idú všetci do ázijskej na menu. Namiesto toho končíte pri sáčku s čipsami, ktoré pojedáte celý deň, až si uvedmíte, že ste nejedli celý deň nič poriadné a nad kuchynským dresom do seba napcháte, čo vám príde pod ruku.

6. Vaši susedia sa o vás začnú strachovať.

Spomínate si na muža z filmu Sám Doma, ktorý solil chodníky a všetky deti si o ňom mysleli, že je to vrah? Ste ako on. Až na to, že namiesto solenia chodníkov vás je vidieť, ako každý deň v župane vykĺznete zo svojich dverí, aby ste skontrolovali schránku. Niektorí vás poznajú iba ako teplákového župana, pretože vaše pohlavie sa stalo záhadou.

7. Komentovanie statusov na Facebooku sa stane vašou formou socializácie.

Nemôžete vhupnúť niekomu do kancelárie, aby ste mu povedali vtip alebo pokecať s kolegom sediacim vedľa a tak sa vašou formou socializácie stávajú sociálne médiá. Svoje emócie vkladáte do Facebookových statusov, a ak si nedáte pozor, stanete sa jedným z tých, ktorí na Facebooku nielenže hrajú hry, ale pozývajú ich hrať aj svojich “priateľov.”

8. Každý si myslí, že nemáte čo robiť.

Milan potrebuje odviezť na letisko? Prečo sa nespýtať osoby, ktorá pracuje z domu? Veď aj tak nemá čo robiť, že? Aj tak asi končí s prácou okolo obeda. Nehovoriac o zhovorčivých známych, ktorí vám neváhajú zavolať uprostred dňa, aby vám povedali 45 minútový príbeh o povýšeneckom pokladníkovi z potravín. Veď máte plno času, že?

9. Snehová kalamita sa vás netýka.

Vyzerá to tak, že polmetrová snehová nádielka vám nemôže poslúžiť ako výhovorka, prečo ste nedokázali prejsť 5 metrov zo svojej postele k pracovnému stolu a otvoriť svoj laptop. Pozriete von z okna, a vidíte, ako sú všetci profesionáli zahĺtení do guľovačiek so svojími deťmi, no vy trčíte doma vystavujúc faktúry, pretože ste platený od výkonu, a nie od hodiny.

10. Ani párty po práci (sa vás netýka).

Stoicky sedíte vo svojej izbe a prezeráte si fotografie z pracovného teambuildingu vášho bývalého zamestnania a rozmýšľate nad tým, či by to bolo veľmi čudné, keby ste sa na nich otagovali. Namiesto toho reorganizujete prázdne plechovky z energeťákov na vašom stole a uvažujete nad tým, že si upracete pracovnú plochu, veď aj to je sranda, nie?

11. Práve ste si uvedomili, že tomu bolo už niekoľko dní, čo ste naposledy cítili teplo slnečného svetla.

Je to už dak dlho, čo na vašu pokožku dopadli slnečné lúče, až si nepamätáte, či ste človek alebo upír a vonku nejdete výlučne preto, aby ste sa po dotyku so slnečným svetlom nepremenili na kôpchu prachu.

Zdroj: http://www.playboy.com/articles/12-struggles-only-...