Niekoľko tipov ako ušetriť peniaze v podnikaní


Rozhodol si sa podnikať a Tvoje výdavky sú vyššie ako si predpokladal? My Ti dáme niekoľko rád ako ušetriť viac ako 700 EUR.

Máš svoj produk aj plán, ako ponúkať službu. No podnikanie je spojené aj s nákladmi. A práve najviac zbytočne minutých nákladov stojí ROZBEHNUTIE SPOLOČNOSTI .

Mnoho startupistov si ani len nevie predstaviť, koľko peňazí môže ušetriť v začiatkoch podnikania. Keď začínaš podnikať a založíš si svoju spoločnosť, je potrebné, aby si mal zabezpečené zákonné podmienky, a taktiež potrebuješ peniaze investovať aj na získanie klientov a prezentáciu spoločnosti. 

Zlatý základ každého podnikateľa v dnešnej dobe je:

Web stránka

Telefónne číslo

Fakturačný systém

Účet v banke

A práve tu sa dá ušetriť mnoho peňazí, ktoré môžeš investovať do rozvoja spoločnosti, kúpy tovaru či skvalitnenia služieb.       


1. Web stránka

Web je v dnešnej dobe nevyhnutnosťou. Skôr ako ťa klient navštívi, hľadá na internete. Ak nie si na webe, akoby si v dnešnej dobe ani nepodnikal.  Web stránka je druhou kanceláriou každého podnikateľa. Dokonca na webe ťa navštívi viac potencionálnych klientov, ako v kancelárii.

Mnoho schránkových firiem alebo firmy, ktoré nemajú kancelárie či e-shopy, sú úspešné v získavaní klientov len kvôli tomu, že sú na webe. Web je ich jediná možnosť ako ich nájdu zákazníci. 

Web stránku si nemusíš dávať robiť hneď za niekoľko stovák EUR. Môžeš si ju spraviť aj sám a to v pohodlí domova alebo na kurze ,,Hybaj Online”, ktorý sme organizovali.

 

Viac info o Hybaj Online: https://www.facebook.com/events/1407464859556207/

Niekoľko tipov, kde si môžeš ľahko vytvoriť web stránku:

www.webnode.sk

www.wix.com

www.weebly.com

Nie je to ťažké a stojí ťa to iba čas v závislosti od tvojej šikovnosti. 

2. Telefónne číslo

Mobilné číslo si môžeš obstarať cez E-shop operátora. Obídeš tým kamennú prevádzku a získaš aj lacnejší telefón. Zároveň môžeš ušetriť aj poplatok vo výške jedného mesačného paušálu. Pri podnikateľskom paušále aj 70 EUR.

Pre zvýšenie dôveryhodnosti spoločnosti, odporúčame pevnú linku. Štatisticky je preukázané, že noví klienti častejšie volajú na pevnú linku ako na mobilné telefóny. SIM kartu s číslom pevnej linky je možné zriadiť dokonca bez viazanosti, len na účely prijímania hovorov od 3.36 EUR mesačne.

Telefónne číslo pevnej linky uvádzaj na svojej web stránke. A nezabudni ho dať aj na vizitky, čím len podporíš dôveryhodnosť novovzniknutej spoločnosti aj nariek tomu, že nemáš vlastnú kanceláriu.

3. Fakturačný systém

Ako živnostník alebo obchodná spoločnosť je potrebné, aby si vystavoval faktúry. Keď spoločnosť vznikne a zapíše sa do príslušného registra, ihneď sa Ti v schránke objavia rôzne zľavové ponuky na fakturačné systémy. V začiatkoch však nie je potrebné, aby si šiel do platených verzií. Určite sa však poraď so svojim účtovníkom a rozhodni sa pre bezplatné online vystavovanie faktúr:

www.idoklad.sk

www.superfaktura.sk

4. Účet v banke

Tvoja firma musí mať zabezpečený účet ešte pred tým, než vôbec vznikne a je zapísaná do obchodného registra. Môžeš sa rozhodnúť pre vedenie účtu úplne bez poplatku na nejaké obdobie, prípadne na stálo. Záleží na tom, akú banku a aký produkt si vyberieš. Na vedení účtu môžeš ročne ušetriť aj viac ako 100 EUR .

5. Kancelária

Namiesto toho, aby si si prenajal kanceláriu, zariadil ju, zaplatil zábezpeku a zaviazal sa na niekoľko mesiacov, tak využi  coworking

V coworkingu je možné vziať si miesto na niekoľko hodín, dní, týždňov alebo mesiacov a to úplne bez viazanosti . Výjde ťa to iba zlomok ceny, čo by si dal za kanceláriu.

co-Šicke

Počas dňa coworking slúži na prácu a večer sa pretvára na miesto, kde sa organizujú prednášky, workshopy a networking. Viac informácií o pripravovaných ale aj minulých akciách nájdete tu:

https://www.facebook.com/coSicke/events

Vždy po eventoch vzniká v coworkingu co-Šicke priestor na získavanie nových nápadov, inšpirácií a spoznávanie budúcich partnerov v podnikaní, či priateľov formou neriadeného networkingu - keho schmatneš s tým rečuješ :)


Ak si architekt, bloger, marketérka, SEO expert, copywrighter, grafička, vývojár, fotograf, dizajnér, podnikateľ, startuper, kominár, zvárač, hodinár, mäsiar, rbyár, lyžiar a nemáš obe ruky ľavé, tak už neseď doma sám, pridaj sa hneď zajtra k nám.

Držíme prsty na ceste podnikania a dúfame, že týchto pár tipov využiješ. 

V konečnom dôsledku môžeš ročne ušetriť aj viac ako 700 EUR.